o nas  |  galeria  |  okolica  |  kontakt

Villa Avena
ul. Klifowa 23
72-350 Niechorze

Telefon:   +48 602 691 066

Zapytaj o wolny pokój

Nazwisko:

Adres e-mail:

Telefon:

Długość pobytu:

Ilość osób:

Data przyjazdu:

Dodatkowe uwagi:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu dokonania rezerwacji oraz na przesłanie informacji dotyczących mojej rezerwacji oraz kontakt telefoniczny (Treść zgody)

Warto zobaczyć

Latarnia morska w Niechorzu

Najsłynniejsza atrakcja Niechorza została wybudowana w 1866 roku. Osoby, które zdecydują się na spędzenie wczasów nad morzem w Villi Avena gorąco namawiamy do wejścia na szczyt budowli - czekają tam na turystów zapierające dech w piersiach widoki. Obecnie światło latarni jest widzialne z odległości 36 km, a u podnóża obiektu organizowanych jest wiele występów i imprez plenerowych.

Ruiny Kościoła w Trzęsaczu

Ruiny Świątyni, pochodzącej z przełomu XIV i XV wieku są jednym z najbardziej znanych zabytków Trzęsacza (Trzęsacz znajduje się ok. 8 km od Niechorza). Podczas wczasów nad morzem koniecznie trzeba poznać legendy związane z gotyckim kościołem, a także zachwycić się krajobrazem, rozpościerającym się ze szczytu klifu. Miejsce, w którym znajdują się pozostałości budowli, stanowią też atrakcję dla paralotniarzy.

Taras widokowy w Trzęsaczu

Spędzając wczasy nad morzem w Niechorzu warto odwiedzić nowoczesny taras widokowy, znajdujący się w pobliskim Trzęsaczu. Konstrukcja platformy wysunięta jest w głąb plaży, dzięki czemu turyści mają możliwość podziwiania ruin kościoła, wysokich klifów oraz niezapomnianych zachodów słońca.

O Niechorzu

Położenie

Zapraszamy do nowoczesnego pensjonatu z basenem Villi Avena, położonej w Niechorzu - miasteczka usytuowanego pomiędzy Świnoujściem a Kołobrzegiem. Szerokie plaże, czysta woda Bałyku oraz niezanieczyszczone powietrze sprawiają, że jest on jednym z tych kurortów, w którym Polacy najczęściej spędzają wczasy nad morzem. W Niechorzu na turystów czekają niezapomniane wrażenia, malownicze krajobrazy, a także wiele możliwości aktywnego wypoczynku. W naszym pensjonacie z basenem nad morzem czekają na gości kompleksowo wyposażone pokoje oraz sprzęt plażowy, dzięki któremu zrelaksują się Państwo na piaszczystych plażach.

Historia

O typowo rybackim charakterze Niechorza przypomina słynna latarnia morska, wybudowana z 1866 roku. Zainteresowaniem turystów cieszy się takżźe głaz, upamiętniający 27. rocznicę zdobycia miasteczka w czasie II wojny Światowej. Rozkwit miejscowości jako kąpieliska datuje się na 1870 roku. Podczas wczasów nad morzem w Niechorzu warto zobaczyć XVIII-wieczne zagrody oraz kamieniczki rybackie, a także dom latarników i dworzec kolejowy, wybudowany na przełomie XIX i XX wieku.

Rozrywka

Dzięki wczasom, spędzonym nad morzem w Niechorzu wielu turystów może na kilka dni zapomnieć o codziennych obowiżzkach i skorzystać z szerokiej oferty pubów, restauracji oraz ośrodków sportowych. Organizowane co roku Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn dostarczają niezapomnianych wrażeń, a wypoczynek w miejscowym zespole sportowo-rekreacyjnym stanowi ciekawą alternatywę do spędzania czasu na plaży.